ساده‌ترين روش‌ها براي خوشبوکردن دهان

دهان خوشبو،روشهای خوشبو کردن دهان

بوي بد دهان در کنار پايين‌آوردن شخصيت اجتماعي شما مي‌تواند نشان‌دهنده بيماري‌هاي دهان و دندان مانند عفونت‌ها باشد. براي از بين بردن اين بو بايد نکاتي را رعايت کنيد.
در مواقعي که اين بوي بد از بيماري‌ها نشان داشته باشد بايد سريعا به پزشک مراجعه کنيد اما در ديگر موارد راههايي وجود دارد که اين بوي بد را از بين ببريد که در ادامه به برخي از اين راهها اشاره مي‌کنيم:


آب بنوشيد
يکي از دلايلي که باعث به وجود آمدن بوي بد دهان مي‌شود اين است که باکتري‌هاي دهان شما پروتئين غذايي را مي‌شکنند. اين باکتري‌ها از اکسيزني که در آب وجود دارد فراري هستند؛ پس بهترين راه براي از بين بردن بوي بد نوشيدن مقدار زيادي آب است.

رژيم سبزيجات پرفيبر
سبزيجات ترد و پر از فيبر از جمله موادي هستند که مي‌توانند به راحتي بوي دهان را از بين ببرند. براي مثال خيار مي‌تواند گزينه اول اين کار باشد؛ تنها کافيست يک تکه خيار را به مدت 90 ثانيه در دهان قرار دهيد. اين کار باعث مي‌شود تا بو کاملا از بين برود. اين سبزيجات همچنين از رشد باکتري‌ها نيز جلوگيري مي‌کنند.

چاي سبز
چاي سبز را بيشتر يک نوشيدني براي لاغري مي‌دانيم اما در تحقيقاتي که در سال 2009 انجام شد، چاي سبز به عنوان يک نوشيدني خوب براي از بين بردن بوي بد دهان معرفي شد. اين تحقيقات همچنين حاکي از آن بود که چاي سبز مي‌تواند جلو بيماري‌هاي لثه را بگيرد. البته براي نتيجه گرفتن بهتر است تا چاي سبز را بدون افزودني‌هاي ميل فرماييد.

آدامس بدون قند
استفاده از آدامس يکي از راههايي است که اين روزها براي از بين بردن بوي بد دهان از آن بهره مي‌بريم. اما نکته اصلي که به آن توجه نداريم اين است که بيشتر آدامس‌ها داراي شکر هستند و همين شکر محلي براي رشد باکتري‌هاست. از همين رو بهتر است تا از آدامس‌هاي بدون شکر استفاده کنيم.

دهان‌شويه
مسواک‌زدن براي داشتن دهاني خوشبو بسيار لازم است و البته نکته‌اي که افراد کمي به آن عمل مي‌کنند استفاده از دهان‌شويه ها است. اين دهانشويه‌ها را مي‌توانيد به راحتي از داروخانه‌ها خريداري کنيد.

ارتباط با ما

 

 

  • تلفن : 56122286
  • ایمیل : این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید
  • آدرس : ایران ، تهران ، اسلامشهر ، شهرکت صادقیه ، درمانگاه احیاء ، طبقه سوم